Цената на петрола отново тръгна надолу

https://blitz.bg/svyat/cenata-na-petrola-otnovo-tragna-nadolu_news28240.html Blitz.bg

Цената на петрола на межодународните пазари в понеделник се понижи на фона на намалялото търсене на енергоресурси, което е следствие на световната икономическа криза.

Цената на февруарските фючърси за петрол тип “Брент” от Северно море на Лондонската стокова борса в края на тръжната сесия намаля с 2,57 долара до 41,43 долара за барел. На нюйоркската стокова борса договорите за доставка през февруари за северноамерикански лек суров петрол бяха сключвани на цени от 39,90 долара за барел, което е с 2,45 долара по-ниско от петъчните стойности. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай