Центърът на НАТО в Полша ще съобщава на Русия за потенциални заплахи

https://blitz.bg/svyat/centarat-na-nato-v-polsha-shte-saobshtava-na-rusiya-za-potencialni-zaplahi_news45655.html Blitz.bg

Командният център на НАТО, който ще бъде разположен в Полша, ще “предава на Русия информация за потенциални заплахи във въздушното пространство”, съобщи днес на пресконференция в полския град Белосток министърът на отбраната на страната Богдан Клих.

“Наистина ще има такъв център и ние го разглеждаме като важен елемент от сътрудничеството с източните ни съседи”, каза Клих. Смята се, че данните, събрани по източната граница на северноатлантическия алианс от радарните станции в Норвегия, Полша и Турция, ще бъде предаван на Русия през командния център на НАТО, разположен в Полша. Местни средства за масова информация съобщават, че в замяна на това Русия ще информира НАТО за потенциални заплахи спрямо съюза. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай