Правителството на Чад потвърди, че негови войски са нахлули на територията на съседен Судан.
Армията на Чад е преследвала бунтовници, които са се опитали по-ръно този месец да превземат столицата Нджамена, след което са се оттеглили на суданска територия. Унищожени са били всички бунтовнически бази на 40 километра навътре в Судан. За целта е била използвана и авиация, заяви министърът на отбраната на Чад Адум Янусми. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.