Чавес съветва Обама да не “се свързва” с него

https://blitz.bg/svyat/chaves-savetva-obama-da-ne-se-svarzva-s-nego_news37795.html Blitz.bg

Венецуелският президент Уго Чавес отправи рязка критика към президента на САЩ Барак Обама в обръщение в телевизионния и радио ефир и го посъветва да не се “свързва” с него, предаде РИА Новости.


“Господин Обама, по-добре е да не се свързвате с мен. Не трябва да се бъркате в работите на Венецуела и да следвате пътя, прокаран от Джордж Буш”, заяви Чавес. Рязкото изказване на венецуелския президент очевидно е следствие на обвинението, което тази седмица Държавният департамент на САЩ отправи към Венецуела, че нарушава човешките права и не желае да сътрудничи на американското правителство в борбата срещу наркотрафика. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай