Честваха 3 март в САЩ

https://blitz.bg/svyat/chestvaha-3-mart-v-sasht_news37816.html Blitz.bg

В Ню Йорк бе официално честван Деня на освобождението на България, 3 март. Събитието, което се състоя за трета поредна година на площада при историческата статуя на бика на Уолстрийт беше отбелязано с издигане на националните флагове и изпълнение на химните на България и Съединените щати.

Присъстваха българския посланик във Вашингтон Лъчезар Петков, както и генералният ни консул в Ню Йорк, Николай Милков. Приветствено слово от името на председателството на ЕС произнесе генералният консул на Чешката република в Ню Йорк, Елишка Жигова./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай