Четирима души са починали заради горещините в Хърватия, където бяха отчетени необичайни за сезона високи температури.
76-годишна жена е припаднала на автобусна спирка в град Шишак, където температурите достигнаха 30 градуса, и по-късно е починала. 84-годишен мъж е починал от горещините в дома си в същия град. Другите двама починали също са възрастни хора. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.