Представители на нигерийската армия съобщиха за освобождаваенто на четирима украинци, отвлечени в западната част на делтата на река Нигер.
През последните няколко дни успяхме да освободим 17 заложници, между които 9 филипинци и четирима нигерийци, посочиха от военното ведомство. В петък правителствените войски започнаха операция срещу групировката “Движение за освобождение на делтата на Нигер”, която обяви война на правителството. Бунтовниците от своя страна обявиха, че двама заложници са загинали в престрелка с армията. Представители на етническата група иджо пък обвиниха правителството в убийството на около 1 000 души. Властите в Нигерия отричат всички обвинения. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.