Боливийският министър на външните работи Давид Чокеуанка се засмя на глас, след като разбра за проекта на чилийски инженери, предлагащи връщане на излаза на Боливия на Тихия океан през ... тунел.
"Позасмях се, но те са изобретателни", цитира министъра боливийският вестник "Диарио". Преди известно време в Чили бе предложен проект за изграждането на 150-километров тунел, който да свърже Боливия с изкуствен остров в Тихия океан, и дори чилийското правителство бе склонно да го обсъди. Боливия губи излаза си на море, след като е победена от Чили Втората тихоокеанска война през 1879-1883 г. Оттогава лайтмотивът в отношенията между двете държави е искането на Ла Пас за осигуряване на излаз на страната на море. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.