"Човекът-паяк“ е виновен

https://blitz.bg/svyat/chovekat-payak-e-vinoven_news25218.html Blitz.bg

Френският „Човек-паяк“ ще се признае за виновен пред съда за изкачването си с голи ръце на 52-етажна сграда в Ню Йорк.

Ален Робер „се съгласи да се признае за виновен“ по обвиненията, предявени срещу него, съобщи адвокатът му Дениъл Аршак. Нюйоркски съд  наложи глоба на "лудата глава" в размер на 250 долара и го осъди на три дни общественополезен труд в полза на благотворителна  организация. Робер бе арестуван, след като изкачи сграда в Манхатън през юни, за да обърне внимание на хората върху климатичните промени. Френският „Човек-паяк“ претендира, че е изкатерил 70 сгради и монументи по цял свят, включително Айфеловата кула в Париж, операта в Сидни и голям брой небостъргачи. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай