Далай лама на четиридневно посещение в Япония за срещи "със стари приятели"

https://blitz.bg/svyat/dalay-lama-na-chetiridnevno-poseshtenie-v-yaponiya-za-sreshti-sas-stari-priyateli_news20877.html Blitz.bg

Духовният лидер на Тибет далай лама пристигна в Япония на четиридневно посещение по покана на будистката асоциация в префектура Фукуока.

На международното токийско летище "Нарита" той заяви пред журналисти, че е "радостен да пристигне в Япония, защото тук ще се срещна със стари приятели". Програмата на посещението не предвижда срещи с представители на японското държавно ръководство. Далай лама обаче ще произнесе реч в Националния клуб на журналистите в Токио. По този повод се очаква, че той "може да направи важни изявления". През тази седмица далай лама съобщи за намеренията си да напусне своя пост и призна, че се отказва от по-нататъшни опити да убеди китайските власти в необходимостта от предоставяне на по-широка автономия на Тибет. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай