Демонстрации в Белград без инциденти

https://blitz.bg/svyat/demonstracii-v-belgrad-bez-incidenti_news18116.html Blitz.bg

Две демонстрации, едната на активисти антифашисти и втора на крайни националисти, се състояха в центъра на Белград, предаде телевизия Б92.

Въпреки антагонистичния им характер до по-сериозни инциденти не се е стигнало. Значителни полицейски сили разделяха демонстрантите от двата лагера. Целта на антифашистите бе да протестират срещу дейността в Сърбия на организации, смятани от тях за „фашистки“. Крайните националисти пък изразиха солидарността си с бившия политически лидер на босненските сърби Радован Караджич. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай