Демонстранти нахлуха в посолството на Великобритания в Иран

https://blitz.bg/svyat/demonstranti-nahluha-v-posolstvoto-na-velikobritaniya-v-iran_news29006.html Blitz.bg

Група ирански демонстранти нахлуха тази вечер на територията на британското посолство в столицата Техеран при протестна акция срещу позицията на Великобритания за израелските бомбардировки в Ивицата Газа, съобщиха ирански средства за масова информация.

„Голяма група хора нахлу на територията на британското посолство и заби там палестинско знаме в знак на протест срещу политиката на Великобритания спрямо Израел”, съобщи иранската държавна агенция ИРНА.
Говорител на британското посолство в Техеран потвърди информацията и добави, че силите на реда вече са изхвърлили демонстрантите от територията на посолството. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай