Група ирански демонстранти нахлуха тази вечер на територията на британското посолство в столицата Техеран при протестна акция срещу позицията на Великобритания за израелските бомбардировки в Ивицата Газа, съобщиха ирански средства за масова информация.
„Голяма група хора нахлу на територията на британското посолство и заби там палестинско знаме в знак на протест срещу политиката на Великобритания спрямо Израел”, съобщи иранската държавна агенция ИРНА.
Говорител на британското посолство в Техеран потвърди информацията и добави, че силите на реда вече са изхвърлили демонстрантите от територията на посолството. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.