Директор на "Ситроен" начело на френския инвестиционен фонд

https://blitz.bg/svyat/direktor-na-sitroen-nachelo-na-frenskiya-investicionen-fond_news27865.html Blitz.bg

Френското правителство обяви, че Жил Мишел, директор на автомобилната корпорация „Ситроен“, ще оглави новия държавен инвестиционен фонд, който трябва да помогне на индустрията и да защити френските компании от чуждестранно поглъщане.

Новият Фонд за стратегическо инвестиране е френския вариант на суверенните фондове. Създаден бе от френския президент Никола Саркози на 20 ноември и ще има капитал в размер на 20 милиарда евро. „Жил Мишел е приел отговорността да бъде генерален директор на фонда“, заяви на пресконференция министърът на икономиката Кристин Лагард. 52-годишният Мишел е директор на „Ситроен“ и член на борда на групата „Пежо Ситроен“. Той започва работата си в автомобилната компания през 2002 г., като преди това е бил в промишлената група „Сен Гобен“. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай