Директорът на полицията в Румъния уволнен за разхищения

https://blitz.bg/svyat/direktorat-na-policiyata-v-rumaniya-uvolnen-za-razhishteniya_news19030.html Blitz.bg

Директорът на Националната полиция на Румъния Георге Попа е уволнен за разхищаване на служебни средства за закупуването на скъпи автомобили, съобщи АФП, като се позова на правителството на страната.

Румънският вътрешен министър Кристиан Давид заяви, че е анулирал договора на полицията за закупуването през тази година на 392 автомобила Dacia Logan на цена от 78 000 долара. Според Попа юридически той е бил принуден да подпише договора за закупуването на колите. “Наследих договора в късен стадий. Ако не го бях подписал, можеха да настъпят определени финансови последици. Вслушах се в препоръките на юристите, според които бях длъжен да подпиша договора”, заяви Попа. Според вътрешния министър обаче цената на автомобилите е била силно завишена и самата сделка по закупуването им е представлявала злоупотреба със служебни средства. Румънските медии отбелязват, че цената на подобни автомобили в България и Италия е значително по-ниска от тази, на която вече бившият шеф на полицията се е готвел да ги купи. Премиерът Калин Попеску Търичану е приел оставката на директора на полицията, посочва РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай