“Дойче Бан” спря от движение високоскоростните си влакове от съображения за безопасност

https://blitz.bg/svyat/doyche-ban-sprya-ot-dvizhenie-visokoskorostnite-si-vlakove-ot-saobrazheniya-za-bezopasnost_news19991.html Blitz.bg

Пътниците на германските железници се подготвиха за седмица на хаос, след като компанията оператор спря от движение днес голям брой високоскоростни влакове заради проверки, свързани с безопасността след два нови случая на дерайлиране.

“Дойче Бан” обяви, че изтегля почти всички от своите 71 влака ICE-T "Tilt Technology", защото консорциумът, който ги произвежда, не е в състояние да даде гаранции за безопасността им, каквито са изискванията на компанията. “Безопасността е абсолютен приоритет,” заяви главният изпълнителен директор на “Дойче Бан” Хартмут Мехдорн.
Влаковете са произведени от германската компания “Сименс”, френската “Алстом” и канадската “Бомбардиър”. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай