Дните след раждането на децата им, са толкова специални за родителите. В един руски град обаче те се превръщат в кошмар. Няколко бебета издъхват внезапно в клиника в сибирския град Новокузнецк. Разследва се небрежност на персонала.
Съобщава се за между девет и десет смърти случая. Посочват се източници от здравната служба на Кемеровска област, посочва RTL.
Регионалният следствен комитет е започнал разследване за лекарска небрежност, съобщава bTV.
Родилно отделение номер 1 на градската болница е било затворено, тъй като служители са дали положителни проби за респираторни патогени.
Град Новокузнецк във въгледобивния и индустриален район Кузбас има половин милион жители и се намира на около 3100 километра източно от руската столица Москва.