Двама загинаха при жестока катастрофа край Драгушени – камион се преобърна след удар с кола

Смъртоносен сблъсък на мокър път в Румъния отне живота на двама души, след като товарен камион изгуби контрол и помете автомобил в насрещното

https://blitz.bg/svyat/dvama-zaginaha-pri-zhestoka-katastrofa-kray-dragusheni-kamion-se-preobarna-sled-udar-s-kola_news1114765.html Blitz.bg

Смъртоносна катастрофа е станала в покрайнините на румънското село Драгушени. Кадри, разпространени от NEXTA, показват ужасяващия момент, в който тежкотоварен камион губи управление на мокрия асфалт, навлиза в насрещното движение и се блъска челно в лек автомобил. След сблъсъка камионът се преобръща, а колата е напълно смазана.

По данни на румънските медии, загинали са 42-годишният шофьор на лекия автомобил и неговият пътник. Шофьорът на камиона е оцелял, а направеният му тест за алкохол е отчел отрицателен резултат.

Пътят в района е бил мокър поради проливен дъжд, което според първоначалната информация е допринесло за загубата на контрол над превозното средство. Разследването на трагедията продължава, като властите ще проверят и техническото състояние на камиона.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Малоумници
преди 7 месеца

Това е ТИР. Много тираджии напълно трезвени си карат с превишена или несъобразена скорост, и на този мокър път, дори и да не е била превишена скоростта по знак, малко е стигало камионът да поднесе фатално да стане неовладяем като торпила. За ТИРовете трябват отделни ограничения на скоростта и забрана за изпреварване на друпосочен път. Дали ще реши някой да предпази другите хора на пътя, или слугуването на управляващите на алчните капиталисти ще продължи?

Откажи