Двуглав гущер със сини езици удиви зоолозите

https://blitz.bg/svyat/dvuglav-gushter-sas-sini-ezici-udivi-zoolozite_news653009.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

В австралийския парк на влечугите се появи рядък двуглав гигантски гущер, съобщава News.com. Гущерът е наречен Лъки ("Късметлия"), защото е успял да порасне с аномалия в условията на дивата природа, което се случва много рядко. Обикновено индивиди с подобна мутация умират скоро след раждането.

Ръководителят на научна катедра за влечугите Дениъл Ръмси отбелязва, че животните с аномалии в развитието често срещат трудности в дивата природа с лова и хранене, а често и стават жертви на хищници. "Но за Лъки се грижат на най-високо ниво и се надяваме, че ще живее дълго и щастливо. Тя е най-необичайният гущер сред всички други, които са наблюдавани от нас", добавя зоологът. Влечугите са под денонощното наблюдение на специалистите.

Този вид гущери се срещат само в Австралия и Океания. Характерна особеност на такива гущери е синият цвят на езика. Поради триъгълната форма на главата и малките крака, тези гущери често се бъркат с змии и ги убиват.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай