Българската общност в Истанбул тържествено отбелязва 110 -годишнината от освещаването на желязната църква. Светата литургия на храмовия празник отслужи негово преосвещенство митрополит Неофит. Министърът на транспорта Петър Мутафчиев, представители на Народното събрание и дипломати от мисията ни в Истанбул и Анкара бяха също сред официалните гости, съобщи БНР.
Инициативата за тържественото отбелязване на годишнината е на фондация "Български православен храм "Св. Стефан" в Цариград".
След литургията хорът на транспортните работници с диригент Петър Матев изнесе коледен концерт пред изпълнилите желязната църква близо 500 цариградски българи от диаспората.
Вчера хористите пяха и пред вселенския патриарх Вартоломей Първи, който прие българската делегация, посетила Негово светейшество в знак на уважение. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.