Джамия подпалена в Босна

https://blitz.bg/svyat/dzhamiya-podpalena-v-bosna_news26165.html Blitz.bg

До основи изгоря снощи джамията в село Фазлагича кула близо до Гацко в Босна и Херцеговина.

За пожара потвърди имамът Ефендия Ходжич. Полицията не желае да говори за причините за пожара, преди да е приключило разследването. Симптоматично е, че джамията е била подпалена точно в навечерието на най-големия мюсюлмански празник Курбан Байрам. Ходжич каза, че останките от напълно изгорялата джамия са били открити от вярващи, които тази сутрин отишли за празничната молитва. Според Ходжич няма никакви съмнения, че джамията е била нарочно подпалена, защото в нея не е имало никакъв електрически уред, който да предизвика пожара. Село Фазлагича кула се намира в община Гацко в Република Сръбска, Босна и Херцеговина, припомня Index.hr. Веднага след началото на войната в Босна и Херцеговина всички хора от това предимно бошняшко село бяха прогонени, а селото беше напълно разрушено. След войната в селото се завърнаха 50 души, които постоянно биват нападани. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай