Джордж Лукас и Ерик Шмид са сред дарителите на Обама за преходния период

https://blitz.bg/svyat/dzhordzh-lukas-i-erik-shmid-sa-sred-daritelite-na-obama-za-prehodniya-period_news25206.html Blitz.bg

Прочутият холивудски режисьор и създател на сагата „Междузвездни войни” Джордж Лукас и собственикът на електронната търсачка „Гугъл” Ерик Шмид са сред дарителите, които са се ангажирали с финансовото подпомагане на екипа на новоизбрания президент на САЩ Барак Обама в преходния период преди инаугурацията му.

Според официален списък с дарителите на Обама, публикуван в интернет, Лукас и Шмид, са били сред 1 776 души, които са дарили общо 1,2 млн. долара. Екипът на новоизбрания президент прие бюджет от 12 млн. долара за плащане на заплати, наеми и други разходи в подготовката преди официалното поемане на управлението на 20 януари. От федералния бюджет на САЩ за тази цел се предвижда отпускането на едва 5,3 млн. долара. Останалата част трябва да бъде покрита от дарители, всеки от които може да предостави най-много 5000 долара. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай