Ефективна стачка в завод на Христо Ковачки в Сърбия

https://blitz.bg/svyat/efektivna-stachka-v-zavod-na-hristo-kovachki-v-sarbiya_news27596.html Blitz.bg

Работниците в сръбския химически завод “Невена”, чийто мажоритарен собственик е Христо Ковачки, започнаха обща стачка, тъй като от август не са получавали заплати.

Председателят на стачния комитет Небойша Перович каза, че ръководството не е осигурило никакви пари за заплатите на над 300-те работници дори след две предупредителни стачки. “За 10 декември имахме подписано споразумение след предупредителната стачка, която продължи два дни, по един час на работните места”, каза Перович. “Сега сме в ситуация, при която от днес официално, условно казано, сме в обща стачка, с искания, които са абсолютно нормални и на нивото на това, което ни се полага”, каза още той. Б 92 припомня, че мажоритарен собственик на завод “Невена” в град Лесковац е компанията “Бул цвет” на Христо Ковачки. Генералният директор Десислата Димитрова отново обеща да бъдат изплатени две заплати съгласно постигнатото по-рано споразумение. “Абсолютно подкрепям хората, смятам, че имат право да си искат заплатите. В понеделник-вторник ще бъдат изплатени две заплати”, каза Димитрова. “Не мисля, че е толкова опасно, работим за осигуряване на производството за след Нова година. Сега е безсмислено да правим някакви резерви и да плащаме и данъци за това”, каза още тя. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай