Министрите на външните работи на Йордания Салах ал Башир и на Египет Ахмед Абул Гейт заедно с палестинският министър Рияд ал Малики ще участват в заседанието на “четворката” международни посредници за Близкия Изток, което ще се състои днес в Ню Йорк, съобщи йордански правителствен източник.
Според източника генералният секретар на Арабската лига Амр Муса също ще присъства на срещата на “четворката”, в която влизат ООН, Европейският съюз, САЩ и Русия. Очаква се участниците в срещата да обсъдят резултатите от палестинско-израелските преговори, постигнати за изминалата една година след провеждането на конференцията за Близкия Изток в американския град Анаполис. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.