Колумбийският наркотрафикант Диего Монтоя, чийто картел изнася близо 70% от продавания в САЩ и Европа кокаин, беше екстрадиран днес в САЩ, където срещу него има повдигнати обвинения за наркотрафик, съобщи полицейски източник.
„Той вече замина. „Дон Диего“ е на път за САЩ“, съобщи говорител на колумбийската полицията. „Колумбия затваря една глава в борбата срещу наркотрафика“, съобщи началникът на полицията в страната, като допълни, че „това е най-важната екстрадиция от няколко години“. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.