Еквадор затвори 2 свои консулства в Ню Йорк заради съмнение за новия грип

https://blitz.bg/svyat/ekvador-zatvori-2-svoi-konsulstva-v-nyu-york-zaradi-samnenie-za-noviya-grip_news50318.html Blitz.bg

Еквадор затвори 2 свои консулства в Ню Йорк за цяла седмица заради евентуален случай на заразяване с грипния вирус A/H1N1 сред служителите си, съобщиха властите на страната.

Еквадорска служителка със симптоми на kflrs грип е в отпуск па болест, съобщи министерството на външните работи на Еквадор в комюнике. Двама души починаха от болестта в Ню Йорк, който стана второ огнище на новия грип в края на април. Тогава много училища бяха затворени за няколко дни като превантивна мярка. През април Еквадор обяви извънредно положение, което позволява да се отпуснат средства, да се мобилизира армията и цялата здравна система, за да се пресече влизането на вируса в страната и ново огнище на инфекцията. Според последните данни, предоставени от властите, в страната има 24 потвърдени случая на заразяване с новия грипен вирус. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай