Ердоган избухна срещу Америка: Това беше позор

Държавният глава на Турция обяви, че демонстрацията във Вашингтон е позор за демокрацията

https://blitz.bg/svyat/erdogan-izbuhna-sreshtu-amerika-tova-beshe-pozor_news792200.html Blitz.bg
Държавният глава на Турция Реджеп Ердоган обяви, че демонстрацията във Вашингтон е позор за демокрацията.

Смята се, че Ердоган има добри отношения с американския държавен глава Доналд Тръмп. Той изчака няколко дни преди да коментира събитията.
Привърженици на Тръмп нахлуха в правителствените сгради в Капитолия. Ердоган се надява САЩ да се насочат към мир.

Той очаква предаването на властта да премине спокойно. Смята се, че това е една от най-категоричните негови позиции срещу американската администрация.

Турското правителство често понася критики от американските представители. На няколко пъти бяха налагани и ограничения.
Въпреки това Турция продължава да търси добри отношения.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай