До две години израелският град Ерусалим може да остане без питейна вода.
Директорът на национален институт за водни ресурси предупреди, че има опасност след 2 години Ерусалим да няма откъде да черпи питейна вода. Той обвини правителството, че не е предприело своевременни мерки за ускоряване на строителството на необходимия за града допълнителен водопровод, който ще бъде готов най-рано през 2014 г., докато недостигът на питейна вода ще се почувства още през 2012 г. Министърът на националната инфраструктура Бенямин Бен Елиезер призова гражданите към строг режим за икономия на водата. От националния институт по управлениена водните ресурси са убедени, че в условията на остър дефицит на питейна вода няма да има друг изход освен ограничение на подаването. Режимът вероятно ще бъде наложен още през 2009 г. Подобна водна криза Израел не помни от 1949 г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.