Икономиката на 15-те страни от еврозоната е навлязла през третото тримесечие на т.г. в рецесия, съобщи АФП, като се позова на доклад на Евростат.
В средата на ноември Евростат съобщи, че по предварителни данни икономиката в еврозоната е навлязла в рецесия. По данни на Евростат през третото тримесечие на 2008 г. БВП на еврозоната и БВП на ЕС са намалели с 0,2 % в сравнение с предходното тримесечие. Днес анализаторите потвърдиха прогнозата си. През второто тримесечие на т.г. БВП на еврозоната е намалял с 0,2 % в сравнение с първото, а в 27-те страни от ЕС ръстът на БВП е бил нулев. РИА “Новости” припомня, че основен показател за рецесия е отрицателен ръст на икономиката през две последователни тримесечия. По данни на Евростат еврозоната е в рецесия за първи път от съществуването си. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.