Седем кубинци починаха, а над 40 бяха настанени в болница със симптоми на тежко отравяне, след като пили фалшив ром, купен на черния пазар. Всички загинали са на възраст между 40 и 50 години. Медицинските изследвания установили наличие на метилов алкохол, който е много токсичен и може да причини смърт или трайни увреждания, включително слепота.
Според съобщение на кубинското министерство на здравеопазването, осем от настанените в болница в Хавана, са в критично състояние. От министерството призоваха всички кубинци, които имат симптоми на натравяне незабавно да потърсят лекарска помощ. Разследват се двама служители от кубинския институт по фармация. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.