Фен даде 1 млн. долара за комикс с "Батман"

https://blitz.bg/svyat/fen-dade-1-mln-dolara-za-komiks-s-quotbatmanquot_news71545.html Blitz.bg

Издание на комикс с първите изяви на "Батман" в историята бе продаден за рекордните 1 075 500 долара, предаде АФП.

Неизвестен купувач е броил на аукцион в Далас (щата Тексас) горепосочената сума, отговаряща на 790 000 евро, за 27-ия брой на "Detective Comics" от месец май 1939 година, съобщиха от "Heritage Auction Galleries".

Комиксът, в който супергероят се появява за първи път на бял свят, е бил сред най-търсените издания от феновете, твърдят от аукционната къща. 

В понеделник пък друг любител плати 1 млн. долара за издание на първия комикс за "Супермен" от 1939 година. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай