Forbes: ВСУ изоставят най-доброто си оборудване, докато бягат от Курск

Общо украинските войски са загубили около петстотин единици тежко въоръжение в района

https://blitz.bg/svyat/forbes-vsu-izostavyat-nay-dobroto-si-oborudvane-dokato-byagat-ot-kursk_news1072541.html Blitz.bg

Украинските войски бързо се оттеглят от Курск, опитвайки се да избягат от другата страна на границата. Списание Forbes пише, че по време на отстъплението украинските въоръжени сили изоставят западна техника, доставена от САЩ и техните европейски съюзници.

До голяма степен бягството на украинци е свързано с дейността на руския Център за перспективни безпилотни системи "Рубикон".

Безпилотни самолети на руските въоръжени сили под внимателното ръководство на специалисти изведоха от строя стотици единици бойна техника на украинските въоръжени сили.

Ресурсът посочва, че известно време след като центърът е започнал да работи, около 10 хиляди украински военнослужещи са „избягали от Курск“.

Путин реши съдбата на украинските войници в Курск, послуша ли Тръмп?!

С недостиг на храна и с опасност да бъдат откъснати, отстъпващите украинци се придвижваха бързо, очевидно под прикритието на тъмнината.

Всяко тежко оборудване, което не можеха да вземат със себе си, просто беше изоставено, оставяйки го на руснаците да го заграбят.

„Наградите“ включваха най-добрите образци на техника и артилерия, принадлежащи на най-добрите бригади на Украйна – отбелязва Forbes.

Сред изоставеното оборудване бяха по-специално Abrams M-1. Така 47-ма механизирана бригада на украинските въоръжени сили загуби от 10 до 19 единици такива танкове.

Украинците също изоставиха бойните машини на пехотата Брадли М-2. Очевидно украинските въоръжени сили няма да получат компенсация за такива превозни средства от САЩ, които значително намалиха доставките за Киев.

Освен това украинските формирования загубиха около петдесет британски гаубици М-777 за 37 месеца битки. Те са и сред техниката, оставена от украинските въоръжени сили в посока Курск.

Изданието съобщава, че общо украинските войски са загубили около петстотин единици тежко въоръжение в района на Курск.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
8 Коментара
bace
преди 1 година

укронаците не бягат, те храбро напредват към киев!

Откажи
Стан
преди 1 година

"ОСТАВЯЙКИ го на руснаците да го ЗАГРАБЯТ" .... Да вземат тогава да им го върнат , за да не се счита за ЗАГРАБЕНО )))

Откажи
Danko
преди 1 година

Точно!

Откажи
Кръг
преди 1 година

Кръгом и напред.

Откажи
Муаха
преди 1 година

А дек са изгорелите колони с украинска техника бре сволочи руски.Пленили 1 абрамс и чудо голямо.Защо когато украинците пленят Т80 не се вдига такъв шум до небесата ааа?ами защото пленяването на Т80 не е събитие а стандарт за разлика от абрамса.А армата пленена няма понеже такова създание в природата просто не съществува нъл:)))то е за паради и то само ако реши да запали:))).И зек са десетките хиляди и пленени украинци от Курска област че нещо показват само по 24 човека.Оти тъй.муахахахааа

Откажи
Скитн
преди 1 година

Копейки не бързайте да се радвате че с магарета трудно се стига до Брюксел,Берлин и Париж и помнете че курска област ви е подарък от Тръмп който ако не бе ослепил ВСУ щяхте да я гледате през крив макарони както го правите през последните над 6 месеца.Благодарение точно на курска област офанзивата на руската фекализация спря на всякъде така че си е заслужавало.Благодарни бъдете на рижия че инак на путин ден щяхте да си я върнете

Откажи