“Форд” продължава да не иска помощ от държавата

https://blitz.bg/svyat/ford-prodalzhava-da-ne-iska-pomosht-ot-darzhavata_news49512.html Blitz.bg

Автомобилният гигант “Форд” продължава да е верен на своята политика да се справи с финансовата криза със свои сили без да приема помощи от държавата, заяви вицепрезидентът на компанията Стивън Биган, предаде РИА Новости.


По-рано федералното правителство отдели 25 милиарда долара помощ за другите два автомобилни гиганта “Дженерал Мотърс” и “Крайслер”. “Ние се намираме в по-различно положение, отколкото другите компании. Предприехме редица мерки преди финансовата криза, които ни помагат да я преживеем”, каза Биган. Като допълнение той добави, че “Форд” не просто разчита да премине през кризата без държавна помощ, но са надява и на ръст в продажбите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай