"Фортис” с рекордни загуби от 22.5 млрд. евро за 2008 г.

https://blitz.bg/svyat/fortis-s-rekordni-zagubi-ot-225-mlrd-evro-za-2008-g_news39915.html Blitz.bg

Белгийската банка "Фортис” съобщи, че очаква рекордни загуби за 2008 г. в размер на 22.5 млрд. евро, след като световната финансова криза наложи финансовата институция да бъде национализирана и продадена.

"Фортис” "очаква, основавайки се на белгийските стандарти за отчетност, признати от закона загуби за 22.5 млрд. евро в рамките на 2008 г”, се казва в изявление на банката. "Това означава, че за момента няма съмнение, че няма да има изплащане на дивиденти”, се посочва в документа. От банката допълват, че ще публикуват пълните финансови резултати за 2008 г. на 31 март. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай