“Гардиън”: Щабът на разузнаването на сомалийските пирати е в Лондон

https://blitz.bg/svyat/gardian-shtabat-na-razuznavaneto-na-somaliyskite-pirati-e-v-london_news48119.html Blitz.bg

Центърът на разузнаването на сомалийските пирати действа в Лондон, пише “Гардиън”.

По данни, получени от спецслужбите на Великобритания, в търговски и застрахователни компании действат агенти, които събират подробна информация за маршрутите и товарите на чуждите кораби.
Мениджър на турската компания Yardimci, чийто кораб беше държан от пиратите два месеца, съобщи, че те постоянно са се свързвали с Лондон, Дубай и Йемен. По данни на разузнаване от ЕС поне една от най-големите пиратски групировки има постоянни информатори, пише ГазетаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай