“Газпром” и “Ромгаз” планират съвместен проект

https://blitz.bg/svyat/gazprom-i-romgaz-planirat-savmesten-proekt_news50462.html Blitz.bg

Руският газов гигант “Газпром” и румънската държавна компания “Ромгаз” планират създаване на съвместно предприятие, предаде АФП.


“По време на преговори с руски официални лица по време на неотдавнашната ми визита в Москва решихме да създадем съвместно предприятие между “Ромгаз” и “Газпром” за изграждане на газохранилища и производство на електричество”, заяви министърът на икономиката на Румъния Адриан Видяну по време на европейско-руския икономически форум в Букурещ. Двете компании ще имат по 50% дялово участие от новото предприятие и ще си поделят поравно всички инвестиции и печалби в дружеството, добави той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай