По данни на Федералната статистическа служба във Висбаден германците са печелили средно по 41 500 евро миналата година, предаде “Дойче Веле“.
Това е с 2,8% повече в сравнение с данните за 2007 г. Заплатите в източната част на Германия са се увеличили повече, отколкото в западната част - с 3%, и така размерите на възнагражденията в страната са се изравнили. Средният доход на час е 29,80 евро. По този показател Германия е на седмо място в Европа след Дания, Люксембург, Белгия, Швеция, Франция и Холандия. Най-високо е заплащането в Дания - 36,50 евро на час. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.