Германски генерал призна, че доставките на оръжие на Украйна, не са помогнали, защото...

Той предупреждава Запада да не подценява руските въоръжени сили

https://blitz.bg/svyat/germanski-general-prizna-che-dostavkite-na-orazhie-na-ukrayna-ne-sa-pomognali-zashtoto_news898769.html Blitz.bg

Генерал-лейтенант Алфонс Маес, инспектор на сухопътните войски на Въоръжените сили на Германия, е заявил за превъзходството на руската армия, както и за неизчерпаемите ресурси на страната.

Освен това той е убеден, че военният потенциал на Русия само ще нараства през годините. Затова военният офицер, в интервю за Handelsblatt, предупреждава Запада да не подценява руските въоръжени сили.

"Благодарение на артилерийското си превъзходство руската армия напредва километър след километър", отбелязва военният офицер.

Генерал-лейтенант Алфонс Маес също така предупреждава Запада да не подценява руската армия. Той подчертава, че руските въоръжени сили ще научат много от конфронтацията в Украйна.

"Това е война на изтощение, която ще постави въпроса колко дълго Украйна може да издържи.  Руската армия ще стане по-боеспособна", казва Майс.

 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай