Германски петролен танкер заседна на плитчина в Сена

https://blitz.bg/svyat/germanski-petrolen-tanker-zasedna-na-plitchina-v-sena_news27088.html Blitz.bg

Германски петролен танкер остана блокиран над 12 часа заради плитчина на Сена близо до моста на Танкарвил, съобщиха от пристанището в Руан, северозападна Франция.

Натовареният с 28 000 куб. м. газьол "Сий Търбът" заседна малко след 11.00 часа местно време по неизвестна причина, докато плаваше по Сена, за да разтовари горивото на един от петролните терминали в Руан. Необходима бе помощта на три влекача, за да освободят танкера и да го придружат до съседен кей, където да се му бъде направен оглед и да се установят евентуални щети. Инцидентът не наложи спиране на трафика по Сена. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай