Германски диджей установи нов световен рекорд по продължително пребиваване без прекъсване в радиоефир, след като издържа 169 часа от започването на своята “сутрешна” програма, съобщиха представители на местна радиостанция.
26-годишният Доминик Шолмайер от “Hit Radio Antenne” в германския град Хановер подобри точно с един час предишният световен рекорд, поставен от диджей от Индия. Правилата предвиждаха пускането само на две песни в продължение на 6 минути, след което водещият трябваше да запълва ефирното време с говорене. В рамките на всеки час ефирно време той имаше право на пет-минутна почивка или на 15-минутна след три часа в ефир. През цялото време той бе наблюдаван внимателно от лекарски екип. Пълната липса на сън предизвика у диджея странни ефекти. “Сега той напълно се побърка”, пише автор на блог на официалния уебсайт на радиостанцията в коментара си за дивите танци на новоизпечения рекордьор в студиото в последните няколко часа преди да подобри предишното най-добро постижение. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.