Министърът на отбраната на САЩ Робърт Гейтс заяви пред американските войски в Ирак, че тяхната мисия там е към края си, предаде Би Би Си.
Той добави, че американското военно присъствие ще претърпи “сериозна промяна” през юни догодина, когато войските трябва да бъдат изтеглени от градските райони в Ирак. В изказването си във въздушната база северно от Багдад Робърт Гейтс съобщи, че процесът на съкращаване числеността на американските войски вече е започнал. По думите на командващия американските войски в Ирак генарал-лейтенант Реймънд Одиерно известен брой военнослужещи ще останат в иракските градове и след извеждането на войските като инструктори и съветници, но те няма да взимат участие в бойни действия. Пълното изтегляне ще стане към края на 2011г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.