Министърът на отбраната на САЩ Робърт Гейтс не вярва, че в скоро време световните сили ще се откажат от атомното си оръжие, съобщава АФП.
"Трябва да се измине дълъг път за, да се стигне дотам", коментира Гейтс амбициите на президента Барак Обама, САЩ да се откаже от атомното си оръжие.
"Смятам, че това трябва да бъде амбиция на всеки човек, но има още много път да се извърви" каза Гейтс в интервю за CNN. "Обама е четвъртият президент с когото съм работил, който открито обяви, че иска да бъде свидетел на края на атомното оръжие", добави Гейтс.
Американският президент обяви желанието си да няма ядрено оръжие по време на конференцията на НАТО в Страсбург миналия месец. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.