Гръцки анархисти превзеха регионална телевизия и изложиха възгледите си в пряк ефир, съобщи Атинската информационна агенция.
Инцидентът стана тази вечер в третия по големина гръцки град Патра. Група младежи нахлу в офиса на местната телевизия “Super B” и се показа в ефир. Анархистите обясниха, че мислят за убийството на 15-годишно момче, което загина преди седмица от полицейски куршум. Този инцидент провокира масови безредици в Гърция. Освен това те изложиха мнението си за това кой е виновен за последните сблъсъци в Патра. След това без погром върху техниката или сградата анархистите си тръгнаха мирно. Телевизията продължи да работи в нормален режим. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.