ГРУ с плашещи данни: Русия бълва по 200 ракети на месец, ето какви

Военнопромишленият комплекс на Москва е увеличил производството си. Киев изчислява, че руският арсенал вече включва над 1950 стратегически оръжия и хиляди дронове.

https://blitz.bg/voinite/gru-s-plasheshti-danni-rusiya-balva-po-200-raketi-na-mesec-eto-kakvi_news1091021.html Blitz.bg

Русия произвежда близо 200 ракети от различни типове всеки месец, като обемът на производството се увеличава. Това сочат данни на Главното разузнавателно управление (ГРУ) на Министерството на отбраната на Украйна, цитирани от РБК-Украйна.

Според украинското военно разузнаване, руският военнопромишлен комплекс е достигнал следните месечни производствени капацитети:

  • "Искандер-М": до 60 ракети
  • "Искандер-К": до 20 ракети
  • Х-101 (крилати ракети): до 60 ракети
  • Х-32 (модернизирани): до 10 ракети
  • "Калибър": до 30 ракети
  • "Кинжал" (хиперзвукови): до 15 ракети

От ГУР отбелязват, че в сравнение с предходната година, Руската федерация е успяла да увеличи производството на отделни видове ракети средно с 10 до 20 процента.

Към средата на юни 2025 г. украинското разузнаване изчислява, че руската армия разполага с арсенал от над 1950 стратегически ракети. Тази бройка включва различни типове балистични и крилати ракети, сред които и около 150 хиперзвукови аеробалистични ракети Х-47М2 „Кинжал“.

В допълнение към ракетния си потенциал, Москва притежава и хиляди ударни безпилотни самолети, предимно от типа „Шахед-136“ и техни местни имитации.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Туз
преди 1 година

Защо лъжете хората??? Всички сме добре и формирани от ЕУ и знаем, руснаците свършиха ракетите още Април 2022, крадат перални, за да им вземат чиповете и воюват с лопати. А в Москва ходят по нужда във външни клозети...

Откажи