Груевски: Не вярвам в казаното от Станишев

https://blitz.bg/svyat/gruevski-ne-vyarvam-v-kazanoto-ot-stanishev_news27503.html Blitz.bg

Премиерът на Македония Никола Груевски очаква България бързо да разреши въпроса за регистрацията на партията на македонците ОМО “Илинден”-ПИРИН и смята, че това зависи от съдебната система, а не от българското правителство, предаде македонската телевизия А 1, като се позова на МИА.

“Регистрацията на ОМО “Илинден” в България зависи от решенията на съдилищата, а не от господин Станишев. Аз и преди разговарях с него на срещата на четири очи по този въпрос. Той е убеден, че ако те толкова пъти са внасяли искане и толкова пъти то не е било изпълнено, те може би всъщност не искат да се регистрират. Аз лично не вярвам в това, но това е негово мнение и всеки има право да си каже позицията. Мисля обаче, че България ще намери начин да разреши този въпрос възможно най-скоро, това е и в техен интерес. Чувствам и сред политиците желание да затворят този въпрос. Доколкото мога да разбера, съдилищата блокират това по някакъв начин”, заяви Груевски. А 1 припомня заявеното от Сергей Станишев, че ако ОМО “Илинден” ПИРИН участва в избори, ще спечели много малко гласове и нарочно не иска да се регистрира, за да остане в центъра на вниманието. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай