От миналия уикенд насам хакери не спират да саботират уебсайтовете на американското правителство.
Сред най-засегнатите са финансовото и транспортното министерство, както и секретните служби за сигурност, съобщава АП. От кръговете на властта не спират да идват информации, че страниците на въпросните инстанции продължават да бъдат недостъпни.
От правитлеството потвърдиха проблема, но не излязоха с официално съобщение с повече подробности. Хакерите обичат да пълнят сървъра с въпроси, което в крайна сметка води блокиране на сайтовете и обикновение потребител не може да ги отваря. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.