Хилари Клинтън посети пак държавния департамент

https://blitz.bg/svyat/hilari-klintan-poseti-pak-darzhavniya-departament_news27724.html Blitz.bg

Хилъри Клинтън, която бе избрана за държавен секретар в кабинета на новия американски президент Барак Обама, посети отново държавния департамент, съобщи официален представител.

Съпругата на бившия американски президент е имала срещи с различни официални представители на външнополитическото ведомство, но не с досегашния титуляр на поста Кондолиза Райс, заявил анонимният представител. Райс и Клинтън са обсъждали външнополитически въпроси по време на вечеря в апартамента на досегашния дипломат номер едно на САЩ в квартала Уотъргейт. Настоящият държавен секретар вече посочи, че наследничката й на поста ще свърши отлична работа. Райс също така обеща „плавен преход“ на властта към екипа на Обама. За целта 24 служители на Държавния департамент са отделени за непрекъсната работа с преходния екип на новоизбрания президент. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай