Държавният секретар на САЩ Хилъри Клинтън е загрижена за офанзивата на талибаните в Пакистан, предаде ДПА.
По време на парламентарно заседание във Вашингтон тя говори за една „екзистенциална заплаха” за правителството на Исламабад. Клинтън сподели, че потенциалът на Пакистан може да попадне в ръцете на радикално ислямистките талибани.
По данни от пакистанските власти възстанниците се намират на около 100 километра от столицата Исламабад и са заели стратегически позиции. Освен това талибаните имат и въоръжени патрули в региона, за да контролират основните пътни възли. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.