Холандци обраха бижутериен магазин с помощта на ... арбалет

https://blitz.bg/svyat/holandci-obraha-bizhuterien-magazin-s-pomoshtta-na-arbalet_news29010.html Blitz.bg

Двама жители на холандския град Тилбург атакуваха вчера бижутериен магазин, използвайки като оръжие ... арбалет, съобщи местна радиостанция.

Според информацията на медията когато младежите на възраст съответно 17 и 22 години влезли в магазина, един от тях извадил от чантата си самоделен арбалет и го насочил към продавача. Другият измъкнал от джоба си нож и поискал от бижутера да сложи в чанта парите от касата и бижутата от витрината. След като исканията им били изпълнени, престъпниците се укрили. Благодарение на наблюдателността на служителя в магазина и на минувачи полицията успяла да открие и арестува нападателите, които обаче вече били скрили арбалета, парите и бижутата. В полицейския участък двамата бързо си признали всичко и посочили мястото, където са оставили оръжието на престъплението и откраднатите скъпоценности. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай