Холандия инжектира 10 млрд.евро в ING

https://blitz.bg/svyat/holandiya-inzhektira-10-mlrdevro-v-ing_news19255.html Blitz.bg

Холандското правителство обяви, че ще инжектира 10 милиарда евро в ING, която е сред 20-те най-големи банки в света.

ING има 85 милиона клиенти и 130 хиляди служители по цял свят. Банката е пионер в т.нар. "директно банкиране", използването на телефон и интернет за управление на банковите сметки. В петък ING обяви, че очаква загуби в размер на 500 милиона евро през третото тримесечие заради финансовата криза и обезценяването на активи. Акциите на банката спаднаха с 27,5% на фона на пазарните слухове за трудности. Холандските власти вече предоставиха 16,8 милиарда евро за съвместното с белгийското и люксембургското правителства спасяване на "Фортис". По-рано на 9 октомври холандският финансов министър Вутер Бос заяви, че неговото правителство ще даде 20 милиарда евро за кампанията срещу финансовата криза. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай