Днес холандското правителство оповести план на стойност милиарди долари за укрепване на дигите и останалите водни съоръжения в страната, които й осигуряват прясна вода и предпазват бреговата линия от наводнения на фона на заплахата от повишаване на нивото на световния океан заради глобалното затопляне.
Две трети от територията на страната са под морското равнище и властите са все по-загрижени от заплахата за опустошителни наводнения. Планът на правителството предвижда укрепването на стотици километри диги по крайбрежието на Северно море, добавянето на огромни пясъчни залежи, увеличаването на капацитета за отичане на реките и разширяването на сладководното езеро северно от Амстердам, от което страната черпи питейна вода. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.